Sort by

tomas has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
05
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Edit this entry  
02
The Yellow Loves

The Yellow Loves

1958
×
★★
Edit this entry  
01
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★
Edit this entry  
15
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★
Edit this entry  
12
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★½
Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★½
Edit this entry  
16
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
Hellhole

Hellhole

1985
×
★★½
Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

1968
×
★★★
Edit this entry  
07
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Finding Forrester

Finding Forrester

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
House Party

House Party

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The War of the Gargantuas

The War of the Gargantuas

1966
×
★★★
Edit this entry  
03
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Romeo Is Bleeding

Romeo Is Bleeding

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Edit this entry