• Prey

    ★½

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

  • The Sea Beast

    ★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Fragile

    ★★★

  • Goodbye, Beach

  • Choose or Die

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Super Natural

    ★★½

  • Blacklight

  • Kimi

  • Shut In

  • The Long Night

  • Fresh

    ★½

  • Scream

    ½

  • Louis C.K.: Sorry

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Sandy LaPalissé

  • Muppets Haunted Mansion

    ½

  • No Time to Die

    ½

  • V/H/S/94

    ★½

  • The Black Phone

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

    ★½

  • Cry Macho

  • Dashcam

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Night

    ★★★★

  • Candyman

    ½

  • Don't Breathe 2

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★½

  • Blood Red Sky

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Train Again

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • Till Death

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Forever Purge

    ½

  • The Deep House

    ★½

  • Luca

  • Love in the Time of Corona

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

  • The Unholy

  • Horror in the High Desert

    ★½

  • Seaspiracy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Raya and the Last Dragon

  • Red Dot

  • El Planeta

    ★★★★

  • Contágio