RSS feed for NEW-WAVE-NIC
  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Suki

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★½

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

    ★★★

  • Billy

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • O Beautiful Night

    ★★½

  • Piranhas

    ★★★½

  • 2040

    ★★★

  • Goldie

    ★★

  • Egg

    ★★★

  • Idol

    ★★★½

  • The Golden Glove

  • Flatland

    ★★★½

  • The Kindness of Strangers

    ★★

  • Animals

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Divine Love

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Demons

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Memories of My Body

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • The Predator

  • Sunset

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • The Meg