Sort by
  • Jailangkung: Sandekala

    ½

  • Do Revenge

    ★★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ½

  • Mumun

    ★★★★★

  • Seoul Vibe

    ½

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★★

  • Fall

    ★★★★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ½

  • Bukan Cinderella

    ½

  • The Sacred Riana 2: Bloody Mary

    ★★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Alienoid

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • The Wheel of Life

    ★★★

  • Boo, Bitch

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • Ranah 3 Warna

    ½

  • My Sassy Girl

    ½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Satria Dewa: Gatotkaca

    ★★★

  • Rumah Kuntilanak

    ★★★★★

  • Missing Home

    ★★★★★

  • Broker

    ★★★★★

  • The Doll 3

    ★★★★★

  • Elvis

    ½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

    ★★★

  • The Roundup

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Gara-Gara Warisan

    ½

  • Kuntilanak 3

    ★★★★★

  • KKN, Curse Of The Dancing Village

    ½

  • Memory

    ½

  • Seoul Ghost Stories

    ★★★

  • Fast & Feel Love

    ★★★★★

  • Before Night Falls

    ½

  • Morbius

    ★★

  • Daeng

  • Baby Blues

  • Incantation

    ★★★

  • Umma

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★★

  • The Saboteur

    ★★★★★

  • The Contractor

    ★★★★

  • Iblis Dalam Kandungan

    ★★★★★

  • Doraemon: Nobita's Little Star Wars 2021

  • Garis Waktu

    ½

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Pelangi Tanpa Warna

    ½

  • Kuburan Berjalan

    ★★★★★

  • AI Love You

    ½

  • Before, Now & Then

    ★★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Arini by Love.inc

    ½

  • Akad

    ½

  • Kukira Kau Rumah

    ½

  • Nice View

    ★★

  • Belle River

    ★★★★

  • Ben & Jody

    ★★★

  • Midwives

    ★★★★★