• The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wrong Turn

    ½

  • Flashback

    ★★½

  • El elemento enigmático

  • Mandibles

    ★★★★

  • The Block Island Sound

  • Tenet

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Cold Meridian

  • History of the Occult

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Returned

    ★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Ema

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Rabid

    ★½

  • Who’s That Man Inside My House?

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★½

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★½

  • Bedtime Story

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • After Midnight

    ★★

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • The Incredible Shrinking Wknd

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • I See You

    ★★★