• Scream

    ★★★★

  • Boxing Day

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Endorphin Port

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Happiest Season

    ★★★

  • One Piece of the Puzzle

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Destructors.

  • Supernova

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Something to Remember

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½