Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
65

65

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Grand Tour: A Scandi Flick

The Grand Tour: A Scandi Flick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
The Grand Tour Presents: Lochdown

The Grand Tour Presents: Lochdown

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Edit this entry  
24
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry