Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Breathless

Breathless

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tramps

Tramps

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
★★
Edit this entry  
14
Baby Love

Baby Love

1969
×
Read the review Edit this entry  
12
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry