• Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Madonna - Madame X

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Some Like It Rare

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Young Lovers

    ★★★★

  • A Change of Heart

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Libertad

    ★★★½

  • Rose

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Europa

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • Returning to Reims (Fragments)

    ★★★★

  • Evolution

    ★★★★½

  • Peaceful

    ★★

  • The Divide

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • A Radiant Girl

    ★★½

  • Softie

    ★★★★

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★½

  • Suprêmes

    ★★★½

  • Jane by Charlotte

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Good Mother

    ★★★★½

  • Moneyboys

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Sasquatch

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Eiffel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • Robust

    ★★★½