RSS feed for TomerCoop
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Fear of 13

The Fear of 13

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Meyerowitz Stories

The Meyerowitz Stories

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tom Petty and the Heartbreakers: Runnin' Down a Dream

Tom Petty and the Heartbreakers: Runnin' Down a Dream

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
Rock and a Hard Place

Rock and a Hard Place

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doubtful

Doubtful

×
★★★½
Edit this entry  
06
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chris Gethard: Career Suicide

Chris Gethard: Career Suicide

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rings

Rings

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Kumail Nanjiani: Beta Male

Kumail Nanjiani: Beta Male

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roy Wood Jr.: Father Figure

Roy Wood Jr.: Father Figure

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jen Kirkman: Just Keep Livin'

Jen Kirkman: Just Keep Livin'

2017
×
★★★½
Edit this entry