RSS feed for TomerCoop

TomerCoop has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★
Edit this entry  
03
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Momentum Generation

Momentum Generation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Kid

The Kid

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Cine Marrocos

Cine Marrocos

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Transnistra

Transnistra

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Mike Wallace is here

Mike Wallace is here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
17 Blocks

17 Blocks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
What She Said: The Art of Pauline Kael

What She Said: The Art of Pauline Kael

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Brink

The Brink

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Times of Bill Cunningham

The Times of Bill Cunningham

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Picture of His Life

Picture of His Life

×
★★★
Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry