Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Hustle

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Long Toast

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Adam

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Blue Story

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Beats

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Intruder

    ★★

  • The Dirt

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★