Sort by
  • Violent Night

    ★★½

  • Christmas at the Drive-In

  • A Christmas Story Christmas

    ★½

  • The Munsters

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Clerks III

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Mistletoe in Montana

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • 8-Bit Christmas

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Candyman

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • A Christmas Hero

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Irresistible

    ★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • The Addams Family

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★