Sort by

Tommie has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alyce Kills

Alyce Kills

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 12 Dogs of Christmas

The 12 Dogs of Christmas

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Robot Chicken's DP Christmas Special

Robot Chicken's DP Christmas Special

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Home for Christmas

Home for Christmas

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indigenous

Indigenous

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Salting the Battlefield

Salting the Battlefield

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gutterballs

Gutterballs

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skew

Skew

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ghostmaker

The Ghostmaker

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
In Fear

In Fear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Babysitter Wanted

Babysitter Wanted

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Reeker

Reeker

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Such Thing

No Such Thing

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ritual

Ritual

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frightmare

Frightmare

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tortured

The Tortured

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Pack

The Pack

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Martin

Martin

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Creeping Flesh

The Creeping Flesh

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Church

The Church

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Living and the Dead

The Living and the Dead

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Code Blue

Code Blue

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Broken

Broken

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Botched

Botched

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Xtro

Xtro

1982
×
Read the review Edit this entry