Tom has logged 249 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
IO

IO

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Frankie

Frankie

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry