• Tom Clancy's Without Remorse

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Sentinelle

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Centigrade

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Silencing

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Ava

    ★★

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Not Alone in Here

    ★★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • All Day and a Night

    ★★★★

  • Extraction

  • Shadowed

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Night on Earth: Shot in the Dark

    ★★★★★

  • Night on Earth

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • The Turning

  • 32 Malasana Street

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Rattlesnake

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Eli

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Instinct

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Into the Ashes

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Point Blank

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Staggering Girl