Sort by

Connor has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★½
Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★½
Edit this entry  
20
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★½
Edit this entry  
19
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
Edit this entry  
19
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry