RSS feed for tomi

tomi has logged 11 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry