RSS feed for Tomiwa

Tomiwa has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Key to Reserva

The Key to Reserva

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry