• 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Polar

  • Serenity

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • Tully

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★