• Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Against the Ice

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Paddleton

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens