Sort by

Tomk121 has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★
Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry