• The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Freaky

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Night of the Kings

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

    ½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Herself

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Our Time

    ★★★★½

  • Charlie Says

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Mountain Between Us

    ★★½

  • The Third Murder

    ★★★★

  • Woodshock

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Rider

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Let the Sunshine In

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★