Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
The Invocation of Enver Simaku

The Invocation of Enver Simaku

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
You Get Me

You Get Me

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
25
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wrath of God

The Wrath of God

2022
×
★★
Edit this entry  
20
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
East Is East

East Is East

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Selma

Selma

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★
Edit this entry  
31
Lucid Dream

Lucid Dream

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Intrigo: Death of an Author

Intrigo: Death of an Author

2018
×
Edit this entry  
18
Ordeal by Innocence

Ordeal by Innocence

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
America Latina

America Latina

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Greta

Greta

2018
×
★★
Edit this entry  
02
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream Week

Scream Week

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Vicious

Vicious

2019
×
Edit this entry  
22
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Killer Under The Bed

Killer Under The Bed

2018
×
Edit this entry  
18
The Curse of Halloween Jack

The Curse of Halloween Jack

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Edit this entry  
15
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★½
Edit this entry  
13
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Master

Master

2022
×
★½
Edit this entry  
30
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
Edit this entry  
29
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead at 17

Dead at 17

2008
×
Edit this entry  
20
Next Door

Next Door

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
A Closed Book

A Closed Book

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Net

The Net

1995
×
★½
Edit this entry  
15
Brick

Brick

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Sacrifice

Sacrifice

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Innocents

Innocents

2000
×
Edit this entry  
07
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★½
Read the review Edit this entry