• Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Death to 2021

    ½

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Till Death

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½