• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Senior Year

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Back to the Outback

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Robin Robin

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Playground

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★