Sort by

tom has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Curious George: A Very Monkey Christmas

Curious George: A Very Monkey Christmas

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Curious George: A Very Monkey Christmas

Curious George: A Very Monkey Christmas

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry