RSS feed for Tom
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Canadian Bacon

Canadian Bacon

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Code Name: Diamond Head

Code Name: Diamond Head

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to Collinwood

Welcome to Collinwood

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
McBain

McBain

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
High-Ballin'

High-Ballin'

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sinister Urge

The Sinister Urge

1960
×
Edit this entry  
26
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Overdrawn at the Memory Bank

Overdrawn at the Memory Bank

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Psychotronic Man

The Psychotronic Man

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cube

Cube

1979
×
Edit this entry  
12
Radius

Radius

2017
×
Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robowar

Robowar

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Equalizer 2000

Equalizer 2000

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Machine

Death Machine

1994
×
Edit this entry  
12
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boggy Creek II: And the Legend Continues

Boggy Creek II: And the Legend Continues

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
The Flu

The Flu

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barge

Barge

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Rams

Rams

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Planet of Dinosaurs

Planet of Dinosaurs

1977
×
Read the review Edit this entry  
20
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
True Stories

True Stories

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Pen Pals

Christmas Pen Pals

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The 12 Dogs of Christmas

The 12 Dogs of Christmas

2005
×
Edit this entry