RSS feed for Tom

Tom has logged 64 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Small Apartments

Small Apartments

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Why We Fight: Prelude to War

Why We Fight: Prelude to War

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Edit this entry  
02
Starship Invasions

Starship Invasions

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Woodstock: Three Days That Defined a Generation

Woodstock: Three Days That Defined a Generation

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
½
Edit this entry  
12
Old School

Old School

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★
Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Death House

Death House

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Exterminators of the Year 3000

Exterminators of the Year 3000

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Radical Jack

Radical Jack

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Cyborg Cop II

Cyborg Cop II

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Future Force

Future Force

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
CyberTracker

CyberTracker

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1959
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Humanity's End

Humanity's End

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Up the Creek

Up the Creek

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry