RSS feed for tommy

tommy has watched 21 films released in the 1990s.

  • Girl, Interrupted

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★½

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★

  • Matilda

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★

  • Se7en

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★½

  • Misery

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★½

  • Gremlins 2: The New Batch

    ★★½

  • Back to the Future Part III

    ★★½