RSS feed for tommy

tommy has watched 82 action films.

  • The Hunt

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extreme Job

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Venom

    ★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Patriots Day

    ★★

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

    ★½

  • Ghostbusters

    ★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Ant-Man

    ★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

  • Spy

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Sharknado

    ½

  • The World's End

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • Brave

    ★★★

  • The Avengers

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★

  • This Means War

    ★½

  • War Horse

    ★★½

  • 30 Minutes or Less

    ½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Iron Man 2

    ★★

  • The Book of Eli

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★

  • Death Proof

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★