Sort by

Jacob has logged 25 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chinatown

Chinatown

1974
×
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Silence

The Silence

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Winter Light

Winter Light

1963
×
Read the review Edit this entry  
18
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Traffic

Traffic

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sideways

Sideways

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry