Sort by

Tom has logged 40 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★½
Edit this entry  
30
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Control

Control

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Momentum

Momentum

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gamer

Gamer

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry