RSS feed for Senior

Senior has logged 47 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smashed

Smashed

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★½
Edit this entry  
25
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Curse

Blood Curse

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rending

Rending

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rabid

Rabid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Keep Me Company

Keep Me Company

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
Edit this entry  
12
All the Gods in the Sky

All the Gods in the Sky

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carmilla

Carmilla

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry