Sort by

Stevie has logged 66 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Transformers

Transformers

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fearless

Fearless

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost

Ghost

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Remember Me

Remember Me

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wendy

Wendy

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★½
Read the review Edit this entry