• Mini DV

  • Men

  • The Northman

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • This Much I Know to Be True

  • Jackass Forever

  • Neymar: The Perfect Chaos

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★½

  • The Last Robbery

  • Jedermann und Ich

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

  • Dune

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

  • The Card Counter

  • Hide and Seek

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Sun Rises Down Below

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Vortex

  • In Front of Your Face

  • If It Ain't Broke

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Paris, 13th District

  • Lamb

    ★½

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Bergman Island

  • Petrov's Flu

  • Commitment Hasan

  • Drive My Car

  • Compartment No. 6

  • Where Is Anne Frank

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

  • Cow

  • Let It Be Morning

  • Black Notebooks

    ★★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Yana

  • All Eyes Off Me

  • Are You Lonesome Tonight?

  • Brighton 4th

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • French Water

  • South Park Vaccination Special

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Petite Maman

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Introduction

  • Khaite FW21

  • The Sparks Brothers

  • Flee

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City