Sort by

Tom has logged 151 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Wounds

Wounds

2019
×
Edit this entry  
02
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Room

The Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Edit this entry  
09
This Is Our Home

This Is Our Home

2019
×
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read prior review Edit this entry  
07
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Spiral

Spiral

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boat

The Boat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry