• Linh, Magic Powder

  • My Fake Boyfriend

  • Top Gun: Maverick

  • Nounours

    ★★★★

  • Know Your Place

    ★★★½

  • Buffalo Soldiers Fighting On Two Fronts

    ★★★½

  • Sweetheart Deal

    ★★★½

  • Everybody Hates Johan

    ★★★½

  • The Pez Outlaw

    ★★★

  • Skate Dreams

    ★★★

  • Parsley

    ★★★½

  • Lullaby

    ★★★½

  • Hannah Ha Ha

    ★★★

  • Navalny

    ★★★

  • Blood

    ★★★★

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

  • Brian and Charles

  • Something in the Dirt

    ★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Utama

    ★★★½

  • The Territory

    ★★★½

  • Descendant

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • 2nd Chance

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★

  • Klondike

  • Breaking

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • A Love Song

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★½

  • Warm Blood

    ★★★★

  • Her Violet Kiss

    ★★★½

  • A Journal for Jordan

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Franzy's Soup Kitchen

    ★★★½

  • Step by Step

  • El Carrito

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Children of the Mist

    ★★★★

  • The Red Tree

    ★★★½

  • Hockeyland

  • Caged Birds

  • This Is Not a War Story

    ★★★½

  • Found

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Reflection: A Walk With Water

    ★★★★

  • The Harder They Fall

  • Plaza Catedral

    ★★★★

  • Ashes

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Cry Macho

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

  • Ousmane

    ★★★½

  • Montana Story

    ★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

  • Al Oriente

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • The Den

  • Small Engine Repair

  • 7 Prisoners

    ★★★½