Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Devil Put the Coal in the Ground

Devil Put the Coal in the Ground

×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Red Tree

The Red Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In The Event Of My Death

In The Event Of My Death

×
Read the review Edit this entry  
24
In the Water

In the Water

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Utama

Utama

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Mist

Children of the Mist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rachels Don't Run

Rachels Don't Run

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Staffroom

The Staffroom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Warm Blood

Warm Blood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Franzy's Soup Kitchen

Franzy's Soup Kitchen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
She Dreams At Sunrise

She Dreams At Sunrise

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Nounours

Nounours

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Air

Air

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blewish

Blewish

×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Itchy the Camel: Tennis Ball

Itchy the Camel: Tennis Ball

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Adventures of Awesome

The Amazing Adventures of Awesome

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hockeyland

Hockeyland

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Territory

The Territory

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Know Your Place

Know Your Place

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ousmane

Ousmane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Dad

Love, Dad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dad's Sneakers

Dad's Sneakers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shallow Breath

Shallow Breath

×
Read the review Edit this entry  
20
El Carrito

El Carrito

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ice

Ice

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skate Dreams

Skate Dreams

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo Soldiers Fighting On Two Fronts

Buffalo Soldiers Fighting On Two Fronts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sweetheart Deal

Sweetheart Deal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Paints Water Drops

The Man Who Paints Water Drops

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2551.01

2551.01

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien on Stage

Alien on Stage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Les oliviers de la justice

Les oliviers de la justice

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pez Outlaw

The Pez Outlaw

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everybody Hates Johan

Everybody Hates Johan

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daughter of a Lost Bird

Daughter of a Lost Bird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only in Theaters

Only in Theaters

×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Hannah Ha Ha

Hannah Ha Ha

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Step by Step

Step by Step

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Plunder!

Plunder!

×
Read the review Edit this entry  
14
Linh, Magic Powder

Linh, Magic Powder

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Train Again

Train Again

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen Jumper

Frozen Jumper

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry