• Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Sing

    ★★★

  • Catfight

    ★★★

  • Prevenge

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Let's Be Evil

    ★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Snow White's New Adventure

    ½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Beyond the Gates

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • A Hologram for the King

    ★★★½

  • Adult Life Skills

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • London Has Fallen

    ½

  • Midnight Special

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Freaks of Nature

    ★★

  • Jem and the Holograms

    ★★★★

  • The Dressmaker

    ★★

  • The Walk

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★½

  • High-Rise

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Black Mass

    ★★½

  • Fantastic Four

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Momentum

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • The Violators

    ★★★

  • Minions

    ★½

  • Inside Out

    ★★★

  • San Andreas

    ½

  • Green Room

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★½

  • Hot Pursuit

  • Spy

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Mojave

  • Slow West

    ★★★★

  • Run All Night

    ★★★

  • Chappie

    ★★★

  • Blackhat

    ★★

  • Big Eyes

    ★★★½

  • Taken 3

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Dying of the Light

  • American Sniper

    ★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★½