Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Sky Is Everywhere

The Sky Is Everywhere

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Violetta - Live in Concert

Violetta - Live in Concert

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sneakerella

Sneakerella

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rescued by Ruby

Rescued by Ruby

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The In Between

The In Between

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Don't Blame the Kid

Don't Blame the Kid

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry