pudge has logged 488 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Out Of The Clear Blue Sky

Out Of The Clear Blue Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pete's Christmas

Pete's Christmas

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Town

Christmas Town

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
12 Days of Giving

12 Days of Giving

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bygone

The Bygone

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angel of Christmas

Angel of Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
48 Christmas Wishes

48 Christmas Wishes

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry