• Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Land

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Silk Road

    ½

  • Blithe Spirit

    ½

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★