Sort by
  • in water

  • Babylon

    ★★½

  • Broken Spectre

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★½

  • Bros

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Athena

  • TÁR

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Nope

    ★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Enys Men

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Unrest

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Resurrection

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

  • Bergman Island

    ★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Death to 2020

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm