Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
21
Jesus' Son

Jesus' Son

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Afterglow

Afterglow

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
Edit this entry  
23
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Duelle

Duelle

1976
×
Read the review Edit this entry  
25
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Collective

Collective

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Assassins

Assassins

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
19
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Edit this entry