Sort by

tom has logged 758 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Songbird

Songbird

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
November 13: Attack on Paris

November 13: Attack on Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Room 2806: The Accusation

Room 2806: The Accusation

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Rover

The Rover

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trance

Trance

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mektoub, My Love: Canto Uno

Mektoub, My Love: Canto Uno

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry