RSS feed for Tom
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terminal

The Terminal

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superstar

Superstar

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

1941
×
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Kansas: Miracles Out Of Nowhere

Kansas: Miracles Out Of Nowhere

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
Read the review Edit this entry  
10
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
UHF

UHF

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spock's Beard: Snow Live

Spock's Beard: Snow Live

2017
×
Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Tommy

Tommy

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Race for Your Life, Charlie Brown

Race for Your Life, Charlie Brown

1977
×
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
Read prior review Edit this entry  
24
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
Read the review Edit this entry  
21
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
Edit this entry