• The Northman

    ★★½

  • The Bubble

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

  • Free Guy

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Money Plane

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • One in a Thousand

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Cats

  • Charlie's Angels

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Death Will Come and Shall Have Your Eyes

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ghost Tropic

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Last Tree

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½