Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sister

Sister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Tropic

Ghost Tropic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Limitless

Limitless

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Munich

Munich

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Safe House

Safe House

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry