Sort by

tomvictor has logged 169 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
After Life

After Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Will Come and Shall Have Your Eyes

Death Will Come and Shall Have Your Eyes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shooting Fish

Shooting Fish

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
In Time

In Time

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Money Plane

Money Plane

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Crush

The Crush

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry